Ezen a tárlaton egymás mellé kerül egy Trianon-album és Bíró Ica szobra
A klasszikusoktól a pop-artig összesen 150 műtárgy tekinthető meg a Kieselbach Galéria tavaszi aukció előtti, eladással egybekötött kiállításán.
A klasszikusoktól a pop-artig összesen 150 műtárgy tekinthető meg a Kieselbach Galéria tavaszi aukció előtti, eladással egybekötött kiállításán.
Benkő Imre fotográfiáit Kecskeméttől Lausanne-on és Párizson át New Yorkig őrzik közgyűjtemények. Az életmű válogatott darabjai a Capa Központ honlapján és hvg.hu fotógalériájában láthatók.
Gellér Varga-Zsuzsanna filmje 2011-től követi végig egy vállalkozó életét, aki pénzét és idejét kockáztatja, hogy egy-egy ötlet megvalósulhasson. A filmet most három részben láthatják a hvg360-on.
A javítóintézeti filmek egyik ikonikus darabját, a Pokoli leckét (Sleepers ) elevenítette fel a Netflix. Sztárparádé a huszonöt éve készült alkotásban és örök kérdések bűnről, büntetésről, kegyetlenségről, pedofíliáról.
Tragikus, máskor humoros, vidám, de leginkább tragikomikus történeteket olvashatunk a Ceauşescu-diktatúra működéséről a Zsákutca két irányból - Köszönjük neked Kondukátor! című kötetben.
Öt film bemutatását tervezik a holnap kezdődő Cseh Filmkarneválon, ám az egyik, az Öregfiúk című alkotás vetítése – a készítők által mellérendelt, orbánozó videóüzenet miatt – politikai vita tárgyává vált.
Az emberi kiszolgáltatottságra, fenyegetettségre ismerünk rá Schein Gábor Ó, rinocérosz című könyvéből.
A szovjet–magyar szocializmus hétköznapi és kulisszák mögötti világába pillanthatunk be Kulcsár István Gyilkosság a magyar követségen című regényében.
Lexikonként, népszerű-tudományos ismeretterjesztőként és mindeközben lenyűgöző olvasmányként is forgatható munka Fráter Erzsébet A Biblia ételei című kötete.
A négy éven át tartó német megszállás alatt Coco Chanel a párizsi Ritzben lakott, ahol a német felső vezetők köreiben forgott, részt vett a partijaikon, bár undorral nézte őket – erről is szól a Párizs királynője című könyv.
Craig Dyer együttesének új albuma fesztiválínséges időnkben legalább az interneten hallgatható.
„Ép elmével, világos tudattal és szabad elhatározásomból úgy rendelkezem, hogy halálom esetén nem kell csinálni semmit. Képeim szétszórva. Neten minden munkám megnézhető. Minden jó helyen van ott, ahol van” – írta internetes honlapján közzétett végrendeletében, még 2007-ben Váli Dezső. Tartja a szavát: mindennap bővülő életműve megnézhető, olvasható.
"Nem a földönkívüliektől félek. Az emberektől", olvasható a Földönkívüliek című regényben, amelynek szerzője, Doron Rabinovici három éve például Orbán Viktor szövegeiből írt társszerzőként színdarabot.
A Jelenkor Magazinnal a lap régi és új előfizetőinek kedveskedik.
A szobrász a lét átértékeléséről, átértelmezéséről gondolkodik mások mellett Presser Gáborral, Dragomán Györggyel és Sándor Györggyel. Könyvajánló.
Egy rendkívüli körülményekről született rendkívüli könyvet adaptáltak a filmvászonra a Russo-fivérek. Főszerepben a Pókember filmekből ismert Tom Holland.
Az elmúlt fél évszázad legnagyobb basszistái közül a legerősebben kötődött Magyarországhoz a múlt szombaton, 83 évesen Bécsben, koronavírus-fertőzésben elhunyt Jevgenyij Nyesztyerenko.
Egy új úton szerzett élmények gyűjteménye az amerikai énekesnő legújabb, Chemtrails Over The Country Club című albuma.
Szövevényes dokumentumfilm az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb hamisítási botrányáról a Netflix műsorán.
Az argentin zeneszerző, Astor Piazzolla születésének centenáriumára kiadott lemezek között Lucienne Renaudin Varyé egészen különleges, trombitahangon szól rajta a bandoneón.